تجهیزات آتش نشانی – آتشران

تجهیزات ایمنی و آتش نشانی که هر محل کسب و کار متفاوت به آن نیاز دارد

تجهیزات ایمنی و آتش نشانی

با توجه به اینکه ساختار هر کسب و کاری متفاوت است، اما برخی از قطعات اصلی تجهیزات ایمنی و آتش نشانی وجود دارد که هر سازمان در محیط اداری، انبار یا کارخانه به آن نیاز دارد. بارها پیش آمده که شنیده باشیم یا حتی تجربه کرده باشیم که وجود یک کپسول آتش نشانی و یا یک جعبه آتش نشانی (فایرباکس) در محل کار یا منزل باعث شده خسارت حادثه به وجود آمده بسیار پایین بیاید.

در این مقاله شرکت آتشران به توضیح اصلی ترین تجهیزات ایمنی و آتش نشانی می‌پردازد که لازم است در هر محل کسب و کار، خانه، انبار و … وجود داشته باشد.

 

کپسول های اتش نشانی

اولین چیزی که در مورد اطفا حریق و ایمنی در برابر آتش سوزی به نظر می‌آید خرید کپسول آتش نشانی است. هر فضای کاری نیاز به حداقل یک کپسول آتش نشانی دارد.

 

آتشران، تولید کننده انواع جعبه آتش نشانی و تامین کننده انواع کپسول آتش نشانی

 

کپسول آتش نشانی

 

تعداد و انواع مختلف خاموش کننده های مورد نیاز با توجه به اندازه محل شما و همچنین نوع خطرات آتش سوزی مربوط به دفتر، کارخانه یا انبار شما بستگی دارد، اما قطعا نیاز به یک یا چند مورد زیر خواهد بود:

خاموش کننده دی اکسید کربن: برای تمام خطرات الکتریکی و جایی که مایعات قابل اشتعال و غیره در حال استفاده هستند به عنوان مواد حساس و ظریف بی ضرر و ایده آل است.

خاموش کننده فوم آتش نشانی: یک راه حل مناسب برای استفاده از چند ریسک. خمیر شيميايی خیس مانند روغن های سوختنی را سرد و سوزاندن دوباره شعله‌های آتش را کاهش می‌دهد.

خاموش کننده آب: این نوع کپسول ها بصورت اسپری عمل کرده و مخصوص آتش سوزی های مواد چوبی و کاغذی است.

خاموش کننده پودر: می‌تواند بیشترین آتش سوزی را که شامل چوب، کاغذ، مایعات قابل اشتعال و الکتریکی می‌شود، رفع کند. پودر آتش نشانی نیز می‌تواند در آتش سوزی خودرو استفاده شود و می‌تواند در اتومبیل یا وسایل نقلیه تجاری نصب شود.

اگر به دنبال لوازم ایمنی و آتش نشانی هستید شرکت آتشران می‌تواند در این زمینه به شما مشاوره دهد تا خریدی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

آتش نشانی برای آپارتمان

 

سیستم های اعلام حریق آتش نشانی

آلارم آتش برای هر ساختمان در یک کسب و کار ضروری است و باید به کار گرفته شود. ما طیف گسترده‌ای از سیستم های اعلام حریق در اختیار داریم که هر دو باتری و یا برق کار می‌کنند. آلارم های بصری نیز برای انبارها و جهت کارخانجات بسیار مفید هستند زیرا هشدار دوگانه را با استفاده از فناوری نور قرمز LED و همچنین زنگ و زنگ قابل شنیدن برای جلب توجه همه کارکنان در محدوده آن موقعیت را ارائه می‌دهند.

علائم خروج آتش نشانی

علائم خروج آتش نشانی برای همه شرکت‌ها ضروری است تا کاربران را به خروج درست راهنمایی کنند.

روشنایی اضطراری

در طول آتش سوزی، برق رسانی موجب افزایش خطر است ولی جهت امداد، روشنایی برای کارکنان و مشتریان ضروری است تا از ایمن بیرون بیایند. چراغ اضطراری ارائه شده توسط و در حالت اضطراری جهت خروج و تخلیه محل تا 3 ساعت کار می کند.

پتو آتش

هیچ فضای آشپزخانه بدون یک پتو آتش نشانی کامل نیست تا شعله‌های آتش خاموش شود. پتوی نسوز آتش نشانی در طیف وسیعی از اندازه و در هر مورد سخت یا نرم، قابل دسترسی است.

اسناد ایمنی آتش نشانی و کابینۀ ذخیره سازی سند

ضروری است که تمام مدارک آتش سوزی را که یک افسر آتش نشانی نیاز دارد مانند مدارک ایمنی آتش نشانی شامل پرونده‌های مربوط به نگهداری تجهیزات آتش نشانی و برنامه‌های مرتبط با ساختمان، در یک مکان امن مانند کابینه ذخیره سازی ایمنی قفل ایمنی، حفظ کنید.

جعبه کمک‌های اولیه

داشتن یک کیت کمک‌های اول با تمام متعلقات آن بصورت دست نخورده ضروری است. در طول سال‌ها، کیت‌های مختلف و قطعات ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، با این وجود، شما نه تنها مسئولیت تهیه یک کیت کمک‌های اولیه را بر عهده دارید، بلکه شما برای جایگزینی محصولات منقضی یا استفاده شده در کیت باید پاسخ گو باشید، بنابراین این فرصت را داشته باشید تا نگاه کنید و ببینید چه چیزی گم شده است تا مطمئن شوید که کسب و کار شما آمادگی کمک های اولیه تا رسیدن امداد را دارد.

برای مشاوره و خرید مناسب ترین و کم هزینه ترین کپسول آتش نشانی و تهیه چکمه آتش نشانی با کاشناسان آتشران تماس بگیرید:

١٨٨٨ ٨٨٦٨ (خط ویژه)

 


دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *