برای ارتباط از طریق واتس آپ کلیک کنید
دفتر فروش: تهران، سعادت آباد
تجهیزات آتش نشانی آتشران
واردکننده کلیه تجهیزات آتش نشانی، تولید کننده جعبه آتش نشانی و تامین کننده کپسول آتش نشانی
تلفن مشاوره:
١٨٨٨ ٨٨٦٨ (خط ویژه)

سیستم اعلام حریق چیست؟

سیستم اعلام حریق چیست؟

آتش یکی از خطرناک ترین رویدادهای ممکن است؛ در هر نقطه از  جهان، هر دقیقه هر روز ممکن است اتفاق بیفتد. در حالی که آتش در بعضی موارد می تواند دوست ما باشد، می تواند بدترین دشمن ما نیز باشد. آتش، مخرب است و دود ناشی از آتش یک فضای سمی و خطرناک ایجاد می کند. تشخیص سریع آتش و کنترل آن می تواند چندین هزار زندگی، اموال و هزاران صدمات جبران ناپذیر را نجات دهد.

امروزه زمینه تشخیص آتش سوزی پیشرفته شده است، به طوری که سیستم های اعلام حریق تشخیص دود و حرارت و دستگاه های هشدار دهنده، برای حفظ ایمنی زندگی، ترکیب شده اند. هدف از سیستم اعلام حریق اتوماتیک تشخیص وقوع، هشدار دادن به کنترل پنل و مقامات مناسب و اطلاع دادن به اشخاص برای هرگونه اقدام است.

 

 مطلب مرتبط: ارزیابی ریسک شغل آتش نشانی

 

سیستم های اعلام حریق (سیستم های تشخیص آتش سوزی)

سیستم های اعلام حریق امروزه شامل  کنترل پنل می باشد (این مغز سیستم است و می تواند تصمیم گیری های سریع را انجام دهد ) دستگاه های تشخیصی شامل دتکتور دودی و دتکتورهای حرارتی و همچنین دتکتور های ترکیبی حضور کوچکترین ذرات دود و یا حرارت را تشخیص می دهند و سپس به مغز سیستم ارسال می کنند تا کنترل پنل اعلام حریق تصمیم بگیرد در مورد بروز این مشکل به وسیله زنگ اعلام حریق سریعاً هشدار دهد.

 

شایان ذکر است :

سیستم های اعلام حریق ، مانند هر دارایی دیگر، طول عمر 10 تا 15 سال دارد. پس از 15 سال دیگر قابل اعتماد نیست و ممکن است برای تعمیر آن قطعات مورد نیاز موجود نباشد؛

جهت اطلاع از قیمت فایرباکس کلیک کنید.